Pobierz Cennik Wulkanizacji – oferujemy również nabijanie z dojazdem!

Ozonowanie

klimaOzonowanie pozwala bez udziału środków chemicznych odgrzybić klimatyzację i kanały wentylacyjne w samochodzie a także odkazić i usunąć nieprzyjemne zapachy z jego wnętrza. Ozon skutecznie usuwa grzyby i pleśnie gromadzące się w kanałach wentylacyjnych i na parowniku klimatyzacji, które powodują pojawianie się brzydkiego zapachu w kabinie samochodu i mogą być przyczyną reakcji alergicznych i chorobowych.

Ozon zdezynfekuje i odświeży całe wnętrze pojazdu a także usunie nieprzyjemne zapachy w tym powstałe na skutek m.in. palenia tytoniu, zagrzybienia klimatyzacji, przewożenia zwierząt itp. Ozonowanie wnętrza pojazdu usuwa także brzydkie zapachy, bakterie i roztocza z jej elementów, takich jak tapicerka, fotele czy dywaniki.

Układ klimatyzacji, a przede wszystkim parownik, to doskonałe miejsce dla rozwoju bakterii oraz grzybów mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie. Sprzyja temu wilgoć gromadząca się na parowniku powstała w wyniku skraplania się pary wodnej oraz brak światła. Związany jest z tym brzydki zapach wydobywający się z układu wentylacji pojawiający się najczęściej przy włączaniu lub wyłączaniu klimatyzacji. Zapach ten jest skutkiem różnego rodzaju mikroorganizmów zalegających na parowniku i w układzie wentylacji oraz w filtrze kabinowym.

Najlepszym sposobem na likwidację nieprzyjemnych zapachów jest usunięcie przyczyny – czyli wyniszczenie niebezpiecznych grzybów, wirusów oraz bakterii. Ozonowanie jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej skutecznych metod zwalczania bakterii, wirusów i grzybów a tym samym nieprzyjemnego zapachu oraz grzybów z układu klimatyzacji i wentylacji w samochodzie.

Używanie ozonu do odgrzybiania klimatyzacji i wnętrz samochodowych polecane jest szczególnie osobom ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych z racji tego, że nie są używane żadne środki chemiczne. Ozonowanie jest bezpieczną i skuteczną formą odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.